Koronawirus w Krakowie. Zakażenie w kolejnym domu pomocy społecznej

Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

U mieszkanki Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów stwierdzono zakażenie koronawirusem. Pacjentka obecnie przebywa w szpitalu w powiecie pruszkowskim. „W związku z tym w placówce wprowadzono w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym pełny reżim sanitarny”- informuje Urząd Miasta Krakowa.

To już kolejne ognisko koronawirusa w domy pomocy społecznej w Krakowie. Wczoraj zakażenie potwierdzono u pracownika placówki przy ul. Krakowskiej. Teraz COVID-19 wykryto u mieszkanki DPS im. Helclów.

„Odizolowany został jeden oddział, w sumie 37 osób. Wprowadzone wcześniej procedury w związku ze stanem epidemicznym pozwoliły na szybkie i sprawne odizolowanie mieszkańców i pracowników. Obecnie placówka działa w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zgodnie z obowiązującymi procedurami mieszkańcom i pracownikom zostaną wykonane testy na obecność wirusa” -podaje magistrat. I podkreśla, że u innych mieszkańców oraz pracowników nie stwierdzono do tej pory objawów wskazujących na zakażenie COVID-19.

GS

Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Krakowie

Zobacz także