Koronawirus w Krakowie. Zakupy dla seniora – pomoc dla starszych i niepełnosprawnych

publicdomenapictures.net

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uruchamia usługę „Zakupy dla Seniora”. Mogą z z niej skorzystać samotni mieszkańcy Krakowa w wieku powyżej 60 roku życia oraz niepełnosprawni. Wystarczy zadzwonić i podać listę potrzebnych zakupów. Płaci za nie proszący o pomoc.

Jak informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.”Zakupy dla seniora” to oferta pomocy osobom, które mają co najmniej 60 lat, zamieszkują samotnie lub z drugą osobą w podeszłym wieku lub
z niepełnosprawnością, a związku ze stanem zagrożenia epidemicznego nie powinni opuszczać domu. Potrzebę zrobienia zakupów mogą również zgłaszać niepełnosprawni po 18 roku życia, którzy mieszkają sami.

Za zakupy musi zapłacić zainteresowana osoba, MOPS tego nie będzie robił. Kwota zgłaszanych zakupów nie powinna być wyższa niż 150 zł.

Osoba potrzebująca pomocy może zgłosić konieczność dokonania zakupów raz w tygodniu. W ramach usługi pracownicy MOPS będą dokonywać zakupów podstawowych artykułów spożywczych, środków czystości i higienicznych w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w wybranym hipermarkecie posiadającym szeroki asortyment artykułów.

Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 887 202 948 – od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 14:30 lub na adres: senior@mops.krakow.pl.

Zakupy będą dostarczane od godziny 8:00 w dni robocze w następnym dniu po zgłoszeniu.

Podczas rozmowy z pracownikiem MOPS należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Ponadto osoba zostanie poproszona o podanie Numeru PESEL – w celu weryfikacji wieku oraz braku możliwości zaopatrzenia w zakupy przez innych członków rodziny.

UWAGA NA OSZUSTÓW. Miasto przestrzega, że że wszelkie formy pomocy, które w obecnej sytuacji oferuje miasto, m.in. dowóz żywności i leków, zakupy dla seniorów, porady psychologiczne, udzielane są tylko i wyłącznie po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym. Żaden pracownik Urzędu Miasta Krakowa lub zweryfikowany przez miasto wolontariusz nie kontaktuje się pierwszy.

GS

Zobacz także