Koronawirus w Krakowie. Zamieszanie z feriami trwa. „Możliwe są złagodzenia”

Pixabay

– Myślę, że nie mamy jeszcze do czynienia z ostatecznym rozstrzygnięciem i są możliwe jakieś złagodzenia – mówiła w Radiu Kraków Anna Paluch, posłanka PiS z Małopolski.

– Jest to sytuacja trudna. Mamy do czynienia od ponad pół roku z zatrzymaniem działalności wielu branż – podkreśla Paluch.

Posłanka odniosła się również do pomysłu samorządowców, którzy chcą rozłożenia ferii na 10 tygodni. Dzięki temu unikniętoby najazdu wszystkich turystów w jednym terminie.

– Doceniam wagę tych racji. W tej dziedzinie podzielam opinię samorządowców. Problem w tym, że to przemieszczanie się całej Polski na południe. Tego epidemiolodzy chcą uniknąć. Trzeba to rozważyć. Zachęcałam do tego premiera. Nie ma ostatecznego rozstrzygnięcia. Możliwe jest złagodzenie rygorów. To zależy od rozsądku, społecznej dyscypliny – mówiła Paluch w Radiu Kraków.

– Namawiam opozycję, żeby zyskała poczucie odpowiedzialności za sprawy publiczne, nie zachęcała do zadym na ulicach. One nam podniosły dobowe ilości zakażeń do ponad 25 tysięcy – dodaje posłanka.

jk

Zobacz także