Koronawirus w Krakowie. Znaczący spadek nowych zakażeń. Ale i mniej badań

Ostatniej doby potwierdzono 98 nowych zakażeń koronawirusem w Małopolsce. W samym Krakowie odnotowano tylko kolejnych 9 przypadków COVID-19. To pierwszy tak znaczący spadek od wielu dni. Ale optymizm może studzić fakt, że wykonano dużo mniej testów na koronawirusa niż w poprzednich dniach.

Po raz pierwszy od wielu dni liczba nowych zakażeń koronawirusem spadła w Małopolsce poniżej setki, a w Krakowie to liczba jednocyfrowa. W całym województwie ostatniej doby potwierdzono 98 nowych zakażeń, w Krakowie – 9.

Najwięcej nowych przypadków (aż 40) odnotowano w Nowym Sączu. Tam ognisko koronawirusa pojawiło się w jednym z domów pomocy społecznej.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 98 Małopolan. To 41 kobiet i 57 mężczyzn, w wieku od roku do 87 lat. To mieszkańcy Nowego Sącza (40 osób), Krakowa (9), powiatu nowotarskiego (8), oświęcimskiego (7), bocheńskiego (5), tatrzańskiego (5), wadowickiego (5), krakowskiego (4), myślenickiego (4), tarnowskiego (3), chrzanowskiego (1), gorlickiego (1), miechowskiego (1), olkuskiego (1), proszowickiego (1), suskiego (1), wielickiego (1) i Tarnowa (1).

Ostatniej doby w Małopolsce wykonano 2305 badań na obecność koronawirusa. Poprzedniej -3164.

Jak poinformowało Ministerstwa Zdrowia,w całym kraju odnotowano 581 nowych zakażeń koronairusem, najwięcej w Małopolsce. Zmarły kolejne 4 osoby z COVID-19.

(GEG)

Koronawirus w Pendolino. Jechałeś tymi pociągami? Szuka cię sanepid

Najnowsze

Co w Krakowie