Koronawirus w Małopolsce. 29 nowych zakażeń. Teraz Zakopane

29 nowych zakażeń koronawisuem w Małopolsce. Tym razem najwięcej nowych chorych jest w powiecie tatrzańskim. To tam pojawiło się kolejne ognisko zakażeń. Koronawirusa wykryto u uczestników uroczystości pogrzebowych Zofii Karpiel-Bułecki.

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, w ciągu ostatniej doby potwierdzono w Małopolsce 29 przypadków zakażenia koronawirusem. W tym samym czasie do wyleczonych doliczono tylko 3 Małopolan. Nowe zakażenia wykryto przede wszystkim w powiecie tatrzańskim. Występowanie COVID-19 potwierdzono u 17 mieszkańców tego powiatu. To uczestnicy uroczystości pogrzebowych Zofii Karpiel-Bułecki – babci muzyka Staszka Karpiel-Bułecki. Lidera Zakopowera, Sebastiana Karpiel-Bułeckę, Zofia Karpiel-Bułecka nazywała kiedyś swoim drugim synem. W jej pogrzebie uczestniczyło kilkaset osób.

Koronawirus w Małopolsce. Nowe zakażenia – teraz na pogrzebie legendy Podhala z rodziny znanych muzyków

Wesela, Pierwsza Komunia i pogrzeb

W ostatnim czasie Małopolska należy do województw, w których wykrywano jest dużo zakażeń koronawirusem. Najpierw w powiecie nowosądeckim ogniska zakażeń pojawiły się na trzech weselach, potem w powiecie limanowskim do zakażeń doszło podczas uroczystości Pierwszej Komunii. Pogrzeb na Podhalu to najnowsze ognisko COVID-19 w naszym regionie. Jeszcze cztery dni temu w powiecie tatrzańskim było zaledwie 8 zakażeń przez cały okres epidemii. Dziś to już 29 przypadków. I na tym wcale nie musi się skończyć.

Nowi chorzy w Małopolsce o 17 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 7 miesięcy do 75 lat. Oprócz mieszkańców  powiatu tatrzańskiego (17 osób), zakażeni pochodzą też z Krakowa i powiatu nowosądeckiego (po 3 osoby), Nowego Sącza (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, krakowskiego, gorlickiego, limanowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

29 nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby to dużo niej niż poprzedniej. W sobotę w Małopolsce potwierdzono aż 53 nowe zachorowania. Od początku epidemii koronawirusa wykryto u 2 048 Małopolan.

Nowe ogniska nie tylko w Małopolsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 0 370 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Nowi chorzy pochodzą z województw:
wielkopolskiego (94),
śląskiego (57),
lubuskiego (48),
podkarpackiego (46),
lubelskiego (40),
łódzkiego (29),
małopolskiego (29),
mazowieckiego (8),
opolskiego (6),
pomorskiego (5),
podlaskiego (3), świętokrzyskiego (3),
dolnośląskiego (2).

Resort zdrowia podał też ogniska zakażeń w poszczególnych województwach :
wielkopolskie – zakażenia po weselu
śląskie – rodziny górników z kwarantanny
lubuskie – zakład opiekuńczo-leczniczy
podkarpackie – badania przesiewowe
lubelskie – zakłady mięsne
łódzkie – zakład produkcyjny
małopolskie – zakażenia po uroczystościach pogrzebowych.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie