Koronawirus w Małopolsce. 43 zakażenia i kolejna ofiara śmiertelna

Koronawirus w Małopolsce nadal zbiera swoje żniwo. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 43 nowe zakażenia. Zmarła też kolejna osoba z COVID-19. To 47. ofiara śmiertelna epidemii w naszym województwie.

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie,ostatniej doby w Małopolsce odnotowano 44 zakażenia koronawirusem. Najwięcej nowych przypadków tym razem potwierdzono w powiecie wadowickim (14). Nadal dużo jest ich w powiecie nowosądeckim (13). W powiecie tatrzańskim potwierdzono w ciągu ostatniej doby 5 nowych zakażeń. Ale tam liczba osób z wykrytym koronawirusem w ciągu tygodnia wzrosła pięciokrotnie.

Do tych złych wiadomości dochodzi jeszcze najgorsza. Zmarła kolejna osoba z COVID-19, tym razem. To 47. ofiara śmiertelna epidemii koronawirusa w Małopolsce. To 80-letni mężczyzna, mieszkaniec Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

Od kilku dni pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie. Liczba chorych, a więc osób z aktywnym koronawirusem, ciągle rośnie. Dziś jest ich już ponad 700, a jeszcze niedawno było mniej niż 500 chorych. Rosnąca ich liczba to efekt tego, że każdego dnia mamy więcej nowych zakażeń koronawirusem niż wyleczeń.

I może być jeszcze gorzej. jak informuje Tygodnik Podhalański, koronawirus pojawił się w Rabce. „W Koncercie Finałowym Ogólnopolskich Obozów Artystycznych brały udział osoby zakażone Covid 19, sanepid prosi o kontakt uczestników imprezy” – donosi https://24tp.pl/. Koncert odbył się 5 lipca w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju. Zakażenie potwierdzono u kilku osób.

GS

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie