Koronawirus w Małopolsce. 61 nowych zakażeń, żadnego wyleczenia, kolejny zgon

Fot. Pixabay

61 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono w ciągu ostatniej doby w Małopolsce. W tym samym czasie nie odnotowano żadnego wyleczenia. Mamy też kolejną, 53. ofiarę śmiertelną epidemii w Małopolsce.

Koronawirus w Małopolsce wciąż nie odpuszcza. Wprawdzie nowych zakażeń jest znacznie mniej niż w końcówce poprzedniego tygodnia, kiedy z dnia na dzień bite były kolejne rekordy nowych przypadków COVID-19, ale 61 nowych chorych to nadal znacznie więcej niż jeszcze kilka tygodni temu.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 61 osób. To 32 kobiety i 29 mężczyzn, w wieku od roku do 92 lat. To mieszkańcy powiatu nowosądeckiego (19 osób), tatrzańskiego (6 osób), Krakowa i Nowego Sącza (po 5 osób), powiatów: limanowskiego i nowotarskiego (po 4 osoby), bocheńskiego, oświęcimskiego, wadowickiego i wielickiego (po 3 osoby), Tarnowa oraz powiatu myślenickiego (po 2 osoby), powiatów chrzanowskiego i tarnowskiego (po 1 osobie).

„Niestety musimy również poinformować o śmierci 90-letniego mężczyzny z powiatu bocheńskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 53” – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody małopolskiego.

Od początku epidemii w Małopolsce potwierdzono 3 132 przypadki zakażenia koronawirusem. Aktywnego koronawirusa, a więc choruje, 1 475 Małopolan. 166 z nich przebywa w szpitalu, a 1 313 – w izolacji. Oprócz tego kwarantanną objęto ponad 8 tys. Małopolan.

GS

Zobacz także