Koronawirus w Małopolsce. 78 nowych zakażeń, tylko 6 wyleczeń

pixaby

Koronawirus w Małopolsce ciągle ma się dobrze. Ostatniej doby w naszym województwie potwierdzono 78 nowych zakażeń. Wyleczono zaledwie 6 Małopolan. Liczba chorych (Małopolan z aktywnym koronawirusem) przekracza już 2 tysiące.

Od kilku tygodni Małopolska należy do województw, w których koronawirus rozprzestrzenia się bez większych problemów. Ostatniej doby potwierdzono 78 nowych zakażeń. W tym samym czasie wyleczono zaledwie 6 osób.

Liczba chorych (osób z aktywnym koronawirusem) przekroczyła już 2 tys. Jest ich dokładnie 2045, z tego 200 Małopolan przebywa w szpitalu, a więc ich stan wymaga stałego nadzoru lekarskiego.

Koronawirus. Będą dodatkowe ograniczenia i obostrzenia. Rzecznik rządu zdradza jakie

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 78 Małopolan. To 34 kobiety i 44 mężczyzn, w wieku od roku do 76 lat. To mieszkańcy powiatu nowosądeckiego (23 osoby), Krakowa (18 osób), powiatu oświęcimskiego (9 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu tatrzańskiego i wielickiego (po 5 osób), bocheńskiego, gorlickiego, nowotarskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: dąbrowskiego, krakowskiego, myślenickiego, tarnowskiego, wadowickiego (po 1 osobie).

Liczba wyleczonych od początku epidemii to 1725. Jeszcze niedawno ozdrowieńców było tyle samo co chorych, a kilka tygodni temu chorych było nawet trzy razy mniej niż wyleczonych.

Najwięcej chorych jest w powiecie nowosądeckim (599), Krakowie (232), powiecie bocheńskim (183) i Nowym Sączu (161).

GS

Teczki ofertowe z nadrukiem – najlepsze porady

Zobacz także