Koronawirus w Małopolsce. Cztery protesty antymaseczkowców. Wojewoda ostrzega ich uczestników

W sobotę planowane są cztery protesty tzw. antymaseczkowców. Mają wyrażać swój sprzeciw wobec wprowadzanych od dzisiaj obostrzeń. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita ostrzega ich uczestników: osoby ostentacyjnie łamiące przepisy będą surowo karane.

W Krakowie protest antymaseczkowców organizowany przez Kongres Nowej Prawicy ma się rozpocząć o godz. 14:30 na Rynku Głównym.

– Powołując się na polskich profesorów i lekarzy – dr Zbigniewa Martykę, prof. dr hab. n. med. Ryszarda Rutkowskiego, lek. Pawła Basiukiewicza i innych – żądamy zaniechania wszelkich testów, izolacji i kwarantanny – podkreśla Stanisław Żółtek, prezes Kongresu Nowej Prawicy. – Największe autorytety światowe (m.in. prof. Sucharit Bhakdi, prof. John Ioannidis, prof. Klaus Puschel) twierdzą, że nowy koronawirus COVID-19 nie różni się od innych koronawirusów, że liczba osób, dla których ten wirus okazał się śmiertelny jest o wiele razy niższa niż podają oficjalne dane. Nieuzasadnione jest generowanie paniki i strachu oraz ograniczanie praw obywatelskich – twierdzi Stanisław Żółtek.

„Dziś w Małopolsce zapowiadane są 4 zgromadzenia, w których mają uczestniczyć osoby określające się jako antymaseczkowcy. Będę oczekiwał od służb, aby osoby ostentacyjnie łamiące przepisy, były surowo ukarane” – ostrzega na Facebooku wojewoda małopolski Łukasz Kmita. I apeluje do Małopolan, by nie brali udziału w tych zgromadzeniach.

Dziś w Małopolsce zapowiadane są 4 zgromadzenia, w których mają uczestniczyć osoby określające się jako…

Posted by Łukasz Kmita on Saturday, October 10, 2020

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie