Koronawirus w Małopolsce. Druga doba ze wzrostem nowych zakażeń

23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w Małopolsce w ciągu ostatniej doby. Wirusa COVID-19 wykrywano głównie u mieszkańców Małopolski zachodniej. Np. w powiecie suskim jest już 110 potwierdzonych zakażeń, a jeszcze tydzień temu liczba chorych nie przekraczała 50.

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Krakowie, przez ostatnie 24 godziny w Małopolsce potwierdzono dwa razy więcej nowych zakażeń niż wyleczeń. Koronawirusa wykryto bowiem u 23 Małopolan, a wyzdrowiało 11.

To druga doba z dość znaczącym – jak na ostatnie dni – wzrostem liczby nowych zakażeń. Wczoraj WSSE informowała o 18 nowych przypadkach w Małopolsce, a przedwczoraj tylko o 5.

Wzrost liczby zakażeń dotyczy głównie powiatów w zachodniej Małopolsce. Dwa dni temu w powiecie suskim było 81 chorych na COVID-19, dziś to już 110 osób. Dziś rano biuro prasowe wojewody małopolskiego poinformowało o 15 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym 14 z powiatu suskiego.

W powiecie oświęcimskim w ciągu dwóch dni liczba zakażeń wzrosła z 64 do 72.Za chwilę w tym powiecie może pojawić się nowe źródło epidemii – w szpitalu w Oświęcimiu. Jeden z jego pracowników miał kontakt z osobą zakażoną. Szpital czeka na wyniki badań, ale – jak informuje Radio Kraków – już wstrzymano przyjęcia na trzy oddziały chorób wewnętrznych.

GS

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie