Koronawirus w Małopolsce. Dwa razy więcej nowych zakażeń niż wyleczeń

Koronawirus w Małopolsce ciągle atakuje. Ostatniej doby potwierdzono 28 nowych zakażeń i 14 wyleczeń. Od początku epidemii koronawirusa wykryto już u ponad 1,9 tys. Małopolan, 539 z nich ciągle choruje.

Od kilku dni Małopolska należy do województw z największą liczbą wykrywanych przypadków zakażenia koronawirusem. Wprawdzie jest ich u nas dużo mniej niż na Śląsku, ale każdej doby przybywa od kilkunastu do blisko 30 chorych na COVID-19. W ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto u 28 Małopolan.

Z drugiej strony od dłuższego czasu mniej niż nowych zakażeń jest wyleczeń. Ostatnia doba przyniosła 14 wyzdrowień, a więc dwa razy mniej niż nowych zakażeń. Liczba osób z aktywnym koronawirusem , a więc chorych, znowu rośnie. W naszym województwie na COVID-19 choruje 539 osób,a było ich już w czerwcu o blisko stu mniej.

Najwięcej nowych przypadków koronawirusa wykryto w ostatnim czasie w powiecie nowosądeckim i limanowskim. A to dlatego, że kolejne ognisko zakażeń pojawiło się w Podegrodziu koło Nowego Sącza. Koronawirus rozprzestrzenił się wśród uczestników wesela. W powiecie nowosądeckim od początku epidemii potwierdzono 180 przypadków zakażenia COVID0-19, większość – w ostatnich dniach. I wciąż 149 mieszkańców powiatu nowosądeckiego choruje na koronawirusa.

Jak informuje Urząd Wojewódzki, badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 28 osób. To 13 kobiet i 15 mężczyzn, w wieku od 5 do 77 lat. Nowi chorzy to mieszkańcy z Krakowa (1 osoba), Nowego Sącza (2), powiatu nowosądeckiego (15), limanowskiego (6), nowotarskiego (2), wielickiego (1) i krakowskiego (1). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, a pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1912 osób.

GS

Koronawirus w Małopolsce. Nowe ognisko zakażeń w powiecie limanowskim

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie