Koronawirus w Małopolsce. Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

Koronawirus w Małopolsce wciąż daje się we znaki. W ciągu ostatniej doby w naszym województwie potwierdzono 29 nowych zakażeń, odnotowano 17 kolejnych wyleczeń.

Początek lipca nie przyniósł dobrych statystyk dotyczących koronawirusa w Małopolsce. Ostatniej doby koronawirusa wykryto u 29 Małopolan. Poprzedniej potwierdzono 13 nowych przypadków COVID-19, a jeszcze wcześniej – 29.

Nowi chorzy to 12 kobiet i 17 mężczyzn, w wieku od 3 do 73 lat. To mieszkańcy powiatu nowosądeckiego (13 osób), limanowskiego (5 osób), Nowego Sącza (4 osoby), Krakowa (3 osoby) oraz powiatów: nowotarskiego, wadowickiego, krakowskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji. Najtrudniejsza sytuacje jest więc obecnie w powiecie nowosądeckim i Nowym Sączu.

Z drugiej strony do wyleczonych w ciągu ostatnich 24 godzin doliczono 17 Małopolan, poprzednia doba przyniosła 16 wyzdrowień, a jeszcze wcześniejsza – 9. W ostatnich dniach wzrosła więc w naszym regionie liczba osób z aktywnym koronawirusem.

Od początku epidemii w Małopolsce koronawirusa wykryto u 1834 osób, 49 zakażonych zmarło, w przypadku 44 zgonów bezpośrednią przyczyna zgonu był COVID-19.

„Mamy 314 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i 4 kolejne ofiary śmiertelne – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Nowe zakażenia potwierdzono u mieszkańców z województw:
śląskiego (93),
wielkopolskiego (57),
podkarpackiego (40),
małopolskiego (29),
mazowieckiego (28),
łódzkiego (21),
podlaskiego (13),
lubelskiego (10),
zachodniopomorskiego (7),
pomorskiego (4),
warmińsko-mazurskiego (4),
opolskiego (3),
dolnośląskiego (3),
świętokrzyskiego (2).

GS

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie