Koronawirus w Małopolsce. Mniej nowych zakażeń i mniej testów na COVID-19

pl.wikipedia.org

Tylko 52 nowe zakażenia koronawirusem, tylko 53 kolejne wyleczenia i tylko 900 testów na COVID-19 – tak wyglądała ostatnia doba w Małopolsce,jeśli chodzi o sytuacje epidemiologiczną.

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, przez ostatnie 24 godziny w całej Małopolsce potwierdzono 52 nowe zakażenia koronawirusem, w tym 11 w Krakowie. Mamy więc znowu mniej nowych zakażeń, ale też znacząco spadła liczba wykonanych testów na koronawirusa. Ostatniej doby zrobiono ich tylko 900, dobę wcześniej – ponad 1,2 tys., a jeszcze wcześniej – ponad 2,2 tys.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 52 Małopolan. To 28 kobiet i 24 mężczyzn, w wieku od 11 do 98 lat. To mieszkańcy powiatu proszowickiego (18 osób), Krakowa (11 osób), powiatu myślenickiego (6 osób), nowotarskiego i krakowskiego (po 5 osób), suskiego (3 osoby), wadowickiego (2 osoby) oraz oświęcimskiego i miechowskiego (po 1 osobie). 3 osoby trafiły do szpitala.

dzisiaj poinformowano również o śmierci 91-letniej kobiety, mieszkanki powiatu wielickiego, 76-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu proszowickiego oraz 88-letniego mężczyzny, mieszkańca Krakowa, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jedna osoba miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 159

Ostatniej doby do wyleczonych doliczono 53 Małopolan. To także spadek po ostatnim tygodniu, kiedy ozdrowieńców przybywało dzięki zmianom w przepisach wychodzeniu z kwarantanny bez konieczności badania na COVID-19.

W Małopolsce aktywnego koronawirusa ma jeszcze 2168 osób. W szpitalu przebywają 304 osoby. W ciągu ostatniej doby szpital opuściło 17 osób.

(GEG)

Zobacz także