Koronawirus w Małopolsce. Ponad dwa razy więcej nowych zakażeń niż kolejnych wyleczeń

Rośnie liczba Małopolan z aktywnym koronawirusem. To efekt potwierdzenia zakażenia u większej liczby osób niż uznawanych za wyleczonych. Ostatniej doby w Małopolsce pozytywny wynik na COVID-19 miały 83 osoby, zaś ozdrowieńców mieliśmy 37, a więc ponad dwa razy mniej niż nowych zakażeń.

Przez ostatnie 24 godziny w Małopolsce koronawirusa potwierdzono u 83 osób. W samym Krakowie przybyło 22 kolejnych zakażeń, w powiecie krakowskim – 7.

W tym samy czasie do ozdrowieńców zaliczono 37 Małopolan. Ponieważ liczba wyleczonych jest mniejsza niż nowych zakażonych, pęczniej grupa osób z aktywnym koronawirusem. Obecnie jest ich w Małopolsce 2045, w szpitalach przebywa 345 z nich.

Jeszcze smutniejsza informacja dotyczy kolejnych ofiar śmiertelnych epidemii. Ostatniej doby w województwie małopolskim zmarły 2 osoby zakażone.

Statystyki dotyczące epidemii w naszym regionie są niezbyt optymistyczne mimo spadku liczby wykonywanych testów na koronawirusa. Przez ostatnie 24 godziny w Małopolsce wykonano ich niespełna tysiąc, a w piątek było ich ponad 2,2 tys.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie