Koronawirus w Małopolsce. Najgorzej jest w powiecie suskim, ale są powiaty bez chorych na COVID-19

Musisz przeczytać

W Małopolsce jest blisko 430 osób chorych na koronawirusa. Aż 104 z nich to mieszkańcy powiatu suskiego. To prawie dwa razy więcej niż mieszkańców Krakowa z aktywnym koronawirusem.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie opublikowała dane dotyczące liczby chorych na koronawirusa w poszczególnych powiatach Małopolski. Chodzi o osoby z aktywnym koronawirusem.

I okazuje się, że najgorzej pod tym względem jest w powiecie suskim. Tam aż 104 osoby są chore (dobę wcześniej było ich nawet 122), a to oznacza, że na każde 10 tys. mieszkańców przypada ponad 12 osób z aktywnym COVID-19.

Kolejnym powiatem z największą liczbą chorych na koronawirusa jest tarnowski. Tam jest ich 89 (co daje wskaźnik 4,4 na 10 tys. mieszkańców). W Krakowie jest 68 chorych(przez dobę przybyło 2), a więc na 10 tys. mieszkańców przypada niespełna jedna osoba z aktywnym koronawirusem. W powiecie oświęcimskim ten wskaźnik wynosi 2,6, ale chorych jest mniej, bo 40 (przez 24 godziny wyloczono 6)..

Są w Małopolsce powiaty, gdzie obecnie nie ma ani jednego mieszkańca chorego na koronawirusa. Tak jest w powiatach dąbrowskim, gorlickim i miechowskim. Jedna osoba z COVID-19 jest w powiecie olkuskim  oraz w Nowym Sączu, dwie są w Tarnowie i powiecie brzeskim.

W Małopolsce koronawirusa wykryto średnio u pięciu osób na 10 tys. mieszkańców. Aktywny COVID-19 to średnio 1,3 na 10 tys. osób. Poniżej tego wskaźnika jest aż 17 małopolskich powiatów, w tym największe miasta na prawach powiatu (Kraków, Tarnów i Nowy Sącz).

GS

Koronawirus w Krakowie. Zakażony nauczyciel, w jego szkole ma być lokal wyborczy

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca