Koronawirus w Małopolsce. Trzy powiaty w żółtej strefie, kolejne ogniska zakażeń

Trzy małopolskie powiaty – tatrzański, nowotarski i myślenicki – będą żółtymi strefami z dodatkowymi obostrzeniami z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem. Mamy też w regionie kolejne ogniska COVID-19.

Od soboty, 19 września będzie obowiązywał nowy wykaz żółtych i czerwonych stref koronawirusowych. W Małopolsce do strefy żółtej trafią trzy powiaty: tatrzański, nowotarski i myślenicki. Dodatkowo powiat olkuski znajdzie się na liście obszarów zagrożonych wpisaniem do koronowirusowych stref z dodatkowymi obostrzeniami.

Ministerstwo Zdrowia

Żółte strefy w naszym województwie to efekt dużej liczby zakażeń koronawirusem. Od kilku dni każdego dnia pozytywny wynik ma ponad setka Małopolan. Pojawiają się też nowe ogniska zakażeń. Takie pojawiło się m.in. w Domu Pomocy Społecznej w Borzęcinie, w przedszkolu w Bukownie, w szkołach w Zakopanem i Krakowie.

Kolejnym ogniskiem koronawirusa może okazać się niedawny pogrzeb kard. Mariana Jaworskiego, który odbył się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ale zakażenia mogą roznieść się na całą Polskę.

(GEG)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie