Koronawirus w Małopolsce. Tylko 3 nowe zakażenia, ale też 2 kolejne zgony

Przez ostatnie 24 godziny w Małopolsce odnotowano tylko 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, ale też 2 zgodny z powodu COVID-19. Tym samym liczba zakażeń w naszym regionie wzrosła do 1045, a liczba ofiar śmiertelnych – do 35.

Ostatnią ofiarą śmiertelną koronawirusa w Małopolsce jest 71-letni mężczyzna z powiatu oświęcimskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące. Już wczoraj wieczorem poinformowano o śmierci 69-letniego mężczyzny z powiatu brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Tylko 3 nowe zakażenia nie są efektem – tak jak przez poprzednie weekendy – spadku liczby wykonywanych testów. Ostatniej doby zrobiono 1 729 badań na obecność koronawirusa, gdy dobę wcześniej – 1 506.

Najnowszy raport Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie o sytuacji w Małopolsce – https://wsse.krakow.pl/page/wp-content/uploads/2020/05/Informacja-MPWIS-o-sytuacji-epidemiologicznej-w-Ma%C5%82opolsce10.05.2020-r..pdf

GS

Koronawirus w Krakowie. Test na koronawirusa bez wychodzenia z auta. Mobilny punkt przy Tauron Arenie

Najnowsze

Co w Krakowie