Koronawirus w Małopolsce. Tylko 6 nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby

Musisz przeczytać

Czy wreszcie w Małopolsce koronawirus jest w odwrocie? W ciągu ostatniej doby odnotowano w naszym regionie tylko 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W tym samym czasie odnotowano 15 wyzdrowień. Niestety – jest też kolejna ofiara śmiertelna.

Jak podaje w najnowszym raporcie Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, w Małopolsce od początku epidemii potwierdzono 1127 zakażeń koronawirusem. Ale przez ostatnie 24 godziny odnotowano jedynie 6 nowych przypadków. Od kilku dni sukcesywnie spada liczba wykrywanych chorych, co daje nadzieję, że koronawirus jest w odwrocie. Przynajmniej w Małopolsce.

Wraz z coraz wolniej rosnącą grupą chorych rośnie liczba wyzdrowień. Ostatniej doby wyleczono kolejnych 15 Małopolan. Tym samym liczba ozdrowieńców wzrosła do 566.

Niestety -są też mniej optymistyczne wiadomości – w Małopolsce przybywa ofiar śmiertelnych koronawirusa. W ciągu ostatniej doby odnotowano jeden zgon z  powodu COVID-19, poprzedniej – także jeden. Dwie ostatnie ofiary śmiertelne to 67-letni i 68-letni mężczyźni, mieszkańcy Krakowa, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Do tegodziś rano Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnej ofierze śmiertelnej – 90-letniej kobiecie, mieszkance powiatu wielickiego, która zmarła w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Od początku epidemii w naszym województwie było 38 zgonów z powodu koronawirusa.

GS

Znowu ożyje Rynek Główny w Krakowie. Rząd znosi kolejne ograniczenia. Jakie i od kiedy

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca