Koronawirus w Małopolsce. Więcej nowych zakażeń niż wyleczeń. Wzrosty w powiecie suskim

Dwie ostatnie doby przyniosły w Małopolsce po kilkanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Przez ostatnie 24 godziny znowu w naszym regionie odnotowano więcej zakażeń COVID-19 niż wyleczeń. Ale są i dobre wiadomości – dwie trzecie zakażonych Małopolan już wyzdrowiało.

Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, w ciągu ostatniej doby w Małopolsce potwierdzono 12 nowych zakażeń koronawirusem. W tym samym czasie do grona wyleczonych doliczono 5 Małopolan.

Poprzednie 24 godziny przyniosły 13 nowych przypadków zakażenia i 20 wyleczeń. Przez ostatnie kilka dni w Małopolsce potwierdzano po kilka nowych zakażeń. O tym, że wzrost do kilkunastu przypadków może być chwilowy, świadczy dzisiejszy poranny komunikat biura prasowego prasowego Urzędu Wojewódzkiego, z którego wynika, że dziś nie odnotowano jeszcze żadnego zakażenia.

W ostatnich dniach najwięcej nowych zakażeń koronawirusem wykryto w powiecie suskim. Jeszcze kilka dni temu było tam 47 zakażeń, dziś – już 69.

W całej Małopolsce od początku epidemii koronawirusa wykryto u 1215 osób. Wyzdrowiało już 858 z nich.

W całym kraju potwierdzono już blisko 23,7 tys. zakażeń. Tylko dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o115 nowych przypadkach,w tym o 93 na Śląsku. Epidemia koronawirusa w Polsce przyniosła 1064 ofiary śmiertelne, w tym 40 w Małopolsce.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie