Koronawirus. W Małopolsce znowu najwięcej zakażeń

pixaby

400 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano ostatniej doby w całym kraju. Najwięcej – 97 w Małopolsce.

Ostatnie dni przyniosły spadek liczby nowych zakażeń. Ale Małopolska ciągle należy do województw, gdzie koronawirus nie odpuszcza. Ostatniej doby potwierdzono w naszym województwie 97 kolejnych przypadków COVID-19. W Krakowie

„Mamy 400 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Nowe zakażenia pochodzą z województw:
małopolskiego (97),
mazowieckiego (52),
śląskiego (52),
dolnośląskiego (49),
wielkopolskiego (31),
pomorskiego (26),
zachodniopomorskiego (16),
podkarpackiego (16),
łódzkiego (12),
świętokrzyskiego (11),
podlaskiego (9),
kujawsko-pomorskiego (8),
opolskiego (7),
lubelskiego (6),
warmińsko-mazurskiego (4),
lubuskiego (4).

Resort zdrowia poinformował też o śmierci kolejnych 13 osób zakazonych koronawirusem. Najmłodsza z ofiar miała 52 lata, to kobieta, która zmarła w Krakowie. Dzisiaj poinformowano o śmierci trójki Małopolan – 83-letniej kobiety, z powiatu nowosądeckiego oraz 52-letniej kobiety z powiatu limanowskiego, które przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a także o śmierci 88-letniego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, który przebywał w izolacji domowej. Dwie osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 151.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 98 Małopolan. To 58 kobiet i 40 mężczyzn, w wieku od 10 miesięcy do 92 lat, z Krakowa (34 osoby), powiatu limanowskiego (13 osób), nowotarskiego (11 osób), krakowskiego (9 osób), chrzanowskiego (7 osób), nowosądeckiego (6 osób), myślenickiego (4 osoby), wadowickiego (3 osoby), Tarnowa i powiatów: suskiego, brzeskiego, bocheńskiego (po 2 osoby) oraz tatrzańskiego, tarnowskiego, miechowskiego (po 1 osobie). 12 osób trafiło do szpitala, pozostałe przebywają w izolacji.

(GEG)

Koronawirus w kolejnej szkole w Krakowie

Zobacz także