„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Koronawirus w policji w Krakowie i Nowym Sączu. I w sanepidzie

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Koronawirus w małopolskiej policji! Zakażenie potwierdzono u jednego z funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Koronawirusa wykryto także u komendanta miejskiego policji w Nowym Sączu – Krzysztofa Dymury. Kolejne ognisko zakażeń pojawiło się w krakowskim sanepidzie.

O koronawirusie w małopolskiej policji informuje Radio Kraków. „Zakażonym jest policjant z jednego z wydziałów w komendzie przy ulicy Mogilskiej. W związku z informacją o pozytywnym wyniku testu, którą przekazał przełożonym we wtorek rano, wymazy pobrano od 20 funkcjonariuszy, którzy mieli z nim styczność. Materiał trafił do policyjnych laboratoriów. Badania wszystkich próbek nie wykazały zakażenia u żadnej z tych osób. Na razie wszyscy przebadani zostali odsunięci od pracy, czekają na decyzję sanepidu o ewentualnej kwarantannie” -podaje Radio Kraków.

Cytowany przez rozgłośnię Sebastian Gleń,rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji, zapewnił, że zakażony funkcjonariusz nie miał styczności z petentami. Podkreślił też, że wszyscy pracownicy komendy dostali polecenie noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Na razie nie zapadły decyzje dotyczące skierowania na teksty pozostałych pracowników.

Już wcześniej koronawirusa wykryto w miejskiej komendzie policji w Nowym Sączu. Zakażony jest sam komendant Krzysztof Dymura. Od pełnienia obowiązków zostali odsunięci także jego zastępcy.

Z powodu wykrytych zakażeń odwołano uroczyste obchody Święta Policji w Krakowie i Nowym Sączu.

A w ciągu ostatniej doby w Małopolsce potwierdzono 50 nowych zakażeń koronawirusem, a tylko 5 Małopolan wyzdrowiało. Kolejne ognisko zakażeń koronawirusem pojawiło się w krakowskim sanepidzie – COVID-19 wykryto u 6 pracowników.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 50 Małopolan. To 30 kobiet i 20 mężczyzn, w wieku od 10 dni do 88 lat. To mieszkańcy powiatu nowosądeckiego (18 osób), Krakowa (6 osób), powiatu tatrzańskiego i wadowickiego (po 5 osób), Nowego Sącza i powiatu wielickiego (po 4 osoby), myślenickiego i nowotarskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: suskiego, gorlickiego, krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 5 nowych chorych trafiło do szpitala, pozostałe przebywają w izolacji.

(red)

Zakłady bukmacherskie online – 3 zalety typowania przez Internet

 

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca