Koronawirus. W Skawinie ruszył punkt poboru wymazów. Też są kolejki [zdjęcia]

W piątek, 23 października w Skawinie został uruchomiony punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa. Zainteresowanie jest duże – na pół godziny przed pierwszym uruchomieniem punktu w kolejce czekało już kilkadziesiąt samochodów.

Materiał do badań pobierany jest na parkingu park&ride obok dworca „Biblioteka Skawina” przy ul. Sikorskiego 18. Punkt jest czynny 7 dni w tygodniu, również w święta.

W punkcie w Skawinie test na obecność koronawirusa mogą wykonać wyłącznie osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Na razie nie ma tam możliwości wykonania badań komercyjnych. Osoba pojawiająca się w punkcie pobrań musi posiadać numer zlecenia. Nie obowiązuje rejestracja, a badanie odbywa się tylko i wyłącznie w samochodzie. Wymaz pobierany jest również od dzieci.

Skawina - punkt poboru wymazów do testów na koronawirusa

Zdjęcie 1 z 8

(Fot. Krzysztof Skrzybalski)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – 7:30 – 12:30
Wtorek – 16:00 – 20:00
Środa – 7:30 – 12:30
Czwartek – 7:30 – 12:30
Piątek – 7:30 – 12:30
Sobota – 7:30 – 12:30
Niedziela – 7:30 – 12:30

– Na terenie gminy Skawina obserwujemy stale rosnącą liczbę zachorowań. Dzięki nowemu punktowi poboru wymazów mieszkańcy nie muszą jechać do Krakowa i czekać w długich, wielogodzinnych kolejkach. A to właśnie czas odgrywa tutaj kluczowe znaczenie. Im szybciej dowiemy się, czy jesteśmy chorzy, tym sprawniej możemy skutecznie zareagować – mówi burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie