Koronawirus. Wojewoda Kmita: Zwracajmy uwagę innym, by nosili maseczki i trzymali dystans

Wojewoda małopolski Łukasz Kimita (fot. malopolska.uw.gov.pl)

– Mam nadzieję, że liczba stref żółtych i czerwonych będzie się kurczyła – mówił w Radiu Kraków Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

Ostatniej doby w całym województwie potwierdzono 61 kolejnych przypadków COVID-19, w samym Krakowie – 12. Spadek liczby nowych zakażeń nie powinien jednak jeszcze uspokajać. Okazuje się bowiem, że w trakcie weekendu wykonano znacznie mniej testów na koronawirusa niż robiono ich w ubiegłym tygodniu.

Koronawirus w Krakowie. Jeszcze mniej nowych zakażeń i jeszcze mniej testów

Mimo to wojewoda Kmita jest optymistą. – Dane na dziś wskazują, że zachowujemy się coraz bardziej odpowiedzialnie, stąd też mój apel do wszystkich, żebyśmy zwracali uwagę na kwestie dystansu społecznego, żebyśmy zwracali uwagę na kwestie maseczek. Tak naprawdę rozwój epidemii zależy od naszej odpowiedzialności – mówił wojewoda w Radiu Kraków.

– Nie patrzmy na to, jak zachowują się sąsiedzi, jak zachowują się inne osoby, zwracajmy uwagę na to, żebyśmy my nosili maseczki, żebyśmy to my się dystansowali, ale jeśli jest taka potrzeba, oczywiście zwracajmy uwagę innym – dodaje Kmita.

Więcej w Radiu Kraków.

Zobacz także