Koronawirus wśród biskupów. Co z metropolitą krakowskim Markiem Jędraszewskim?

Zakażenie koronawirusem potwierdzono i kilku biskupów. Polscy hierarchowie kościelni pozowali kilka dni temu do wspólnego zdjęcia – bez maseczek i bez zachowania dystansu między sobą. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski miał kontakt z zakażonym biskupem.

Diecezja katowicka poinformowała, że koronawirusa ma bp. Wiktor Skworc. Zakażony jest także biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel.

W tym tygodniu odbyło się w Łodzi 387. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Sam Episkopat opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym widać biskupów w grupie – bez maseczek, bez zachowania odpowiedniego dystansu. Po burzy komentarzy w internecie, Episkopat tłumaczył, że podczas samego posiedzenie biskupi mieli maseczki na twarzach, a zdjęli je tylko na chwilę do pozowania na zdjęciu.

Wśród biskupów na tym zdjęciu jest także metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Jak twierdzi Gazeta Wyborcza, abp. Jędraszewski miał kontakt z zakażonym biskupem, ale nadal uczestniczy w mszach i uroczystościach kościelnych. W sobotę, 10 października metropolita krakowski uczestniczył w obchodach 50-lecia parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Krakowie na os. Rybitwy-Przewóz.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie