Koronawirus. Zakażona jedna nauczycielka, zdalna nauka w 4 szkołach

Musisz przeczytać

U nauczycielki pracującej w czterech szkołach w gminie Łukowica potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dyrektorzy tych szkół wystąpili do sanepidu o zgodę na zdalne nauczanie. I taką zgodę dostali.

„U jednej z nauczycielek pracującej w szkołach na terenie naszej gminy potwierdzono Covid -19. Dyrektorzy szkół w Jadamwoli, Jastrzębiu, Łukowicy i Świdnika wystąpili do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej z wnioskiem o możliwość zorganizowania zdalnego nauczania w pierwszym tygodniu roku szkolnego – można przeczytać na stronie internetowej gminy Łukowica. I okazuje się, że sanepid taką zgodę wydał, bo pod notką sa podziękowania dla dyrektorów szkół i sanepidu za „błyskawiczne działanie”

„U jednej z nauczycielek, pracujących w czterech szkołach na terenie gminy Łukowica, wykryto zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną objęto 30 innych pedagogów, którzy mieli z nią kontakt. Dyrektorzy złożyli już wnioski do sanepidu, by rok szkolny rozpocząć od zdalnego nauczania” – informuje portal limanowa.in

Jak podaje z kolei TVN24, cztery szkoły działające na terenie gminy Łukowica od 1 września naukę rozpoczną w trybie zdalnym. Na takie funkcjonowanie, do 3 września włącznie, zgodę wyraził limanowski sanepid. „To, co będzie dalej, zależy od tego, czy ponad 20 pedagogów przebywających na kwarantannie jest zakażonych koronawirusem, czy nie” – zaznacza TVN24. Testy wśród nauczycieli zostaną przeprowadzone 1 września.

Łukowica znajduje się w powiecie limanowskim. Ten powiat znajduje się w żółtej strefie z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem.

Przypomnijmy, że wstępne zgody na zdalne nauczanie sanepid wydał dla Zakopanego i Wietrzychowic, a potem je cofnął.

(red)

Od 1 września szkoły w Krakowie będą uczyć stacjonarnie. Ale to się może zmienić

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca