Koronawirus. Zamieszanie z przepisami. Sąd uchyla mandaty za brak maseczki?!

Czy rozporządzenia covidowe nie mają mocy prawnej? Na facebooku pojawiły się mandaty, które sąd postanowił uchylić z braku podstawy do karania!

Fanpage „Covid 19 bitwa o wolność” prezentuje zdjęcia mandatu, który sąd uchylił.

„Jak można zauważyć z uzasadnienia – przyczyn uchylenia mandatu było w tym momencie kilka. M.in. brak opisu zachowania, które miałoby stanowić przyczynę nałożenia mandatu. Opis w stylu „nie stosował się do rozporządzenia” jest w tym momencie jawną kpiną, co powielane jest wręcz na skalę masową w ostatnich miesiącach. Jeszcze istotniejsza jest finalna część uzasadnienia, gdzie czarno na białym wykazane jest iż art.54 kw na który powołują się policjanci wystawiający mandaty za nie noszenie maseczek, jest wyłącznie przepisem blankietowym, wymagającym umocowania w ustawie (że o konstytucji nie wspomnę)” – czytamy na fanpage’u.

Na dowód przedstawione jest również zdjęcia postanowienia sądu.

Pełen opis:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=125776002608050&id=104684331383884

Posted by Covid 19 bitwa o wolność on Thursday, October 8, 2020

„Nie macie się czego obawiać. NIE PRZYJMUJCIE ŻADNYCH MANDATÓW ! Wówczas ułatwicie sobie życie i unikniecie tego typu odwołań. Politycy przerażeni ogólnopolskimi protestami, dosłownie w akcie desperacji KŁAMIĄ poprzez mas-media o rzekomych karach. A celem tego jest ich głęboka nadzieja, że uda im się pomimo braku podstaw prawnych ROZNIECIĆ WASZ STRACH. Bo cała ta plandemia opiera się wyłącznie na manipulacjach i strachu!” – czytamy na fanpage’u.

Najnowsze

Co w Krakowie