Koronawirus zasiał panikę wśród niektórych radnych. Przewodniczący rady: pracujemy normalnie

Rada Miasta Krakowa / fot. KRKnews

Odwołania posiedzeń komisji, a nawet sesji rady zażądało od przewodniczącego Rady Miasta kilkoro radnych z prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków. Dominik Jaśkowiec nie przewiduje tak radykalnych rozwiązań. – Jako radni nie powinniśmy siać paniki wśród mieszkańców – powiedział nam przewodniczący rady.

Dominik Jaśkowiec odebrał kilka telefonów od radnych, którzy domagali się od niego podjęcia natychmiastowego odwołania posiedzeń komisji, a nawet najbliższej sesji rady miasta. Jak poinformował nas przewodniczący, z takimi wnioskami zwracali się do niego Rafał Komarewicz, Anna Prokop-Staszecka i Lech Kucharski. Cała trójka to radni prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków.

– Nie siejmy paniki, pracujemy normalnie – powiedział nam przewodniczący rady Dominik Jaśkowiec i zapowiedział, że przed środową sesją spotka się z przewodniczącymi klubów. – Możemy skrócić obrady, o ile kluby wskażą, które z ich projektów uchwał można wycofać z porządku obrad – stwierdził Dominik Jaśkowiec.

Ale pewne środki ostrożności na sali obrad zostaną podjęte. Przy wejściu pojawi się dozownik z płynem dezynfekującym, będą też jednorazowe chusteczki do nosa. Na dolny balkon przy sali obrad nie zostaną wpuszczeni żadni goście.

Na wtorek 10 marca 2020 roku zaplanowanych jest kilka posiedzeń z udziałem radnych: Zespołu opiniujący ds. wyboru ławników, Komisji Kultury i Ochrony Zabytków, Komisji Budżetowej, Komisji Sportu i Kultury Fizycznej, Komisji Edukacji, Komisji Mienia i Rozwoju Gospodarczego oraz Komisja Dialogu Obywatelskiego. W porządku obrad środowej sesji jest blisko 50 projektów uchwał.

GS

Zobacz także