Koronawirus zbiera żniwa w Małopolsce. „Jeszcze nigdy nie wystawiono tylu aktów zgonu”

W Małopolsce sytuacja pandemiczna jest kryzysowa. Najlepiej problemy obrazuje sytuacja z powiatu wadowickiego.

W niedzielę w Brzeźnicy zmarł mężczyzna, do którego nie zdążyli dojechać ratownicy, którzy interweniowali też w innym miejscu.

Jako donosi portal wadowice24.pl w poniedziałek 22 marca w Urzędzie Stanu – Cywilnego w Wadowicach musieli wystawić aż 16 aktów zgonu. „Tylu aktów zgonów jednego dnia jeszcze tutaj nigdy nie wystawiono. 12 dotyczyło przypadków, w którym zmarli mieli wpisane w dokumentacji potwierdzenie, że chorowali na Covid-19. Wśród zmarłych jest jeden obcokrajowiec” – czytamy w serwisie.

Przypomnijmy, że wojewoda małopolski Łukasz Kmita podjął decyzję, że szpitale w Krakowie i Małopolsce wygospodarują 500 dodatkowych miejsc dla zakażonych koronawirusem.

– Od dziś zaczną obowiązywać decyzje zwiększające liczbę łóżek covidowych w blisko 20 małopolskich szpitalach. W ten sposób baza ta zostanie poszerzona w całej Małopolsce o prawie 500 łóżek, w tym o ponad 120 w samym Krakowie. O ponad 20 zwiększy się również liczba łóżek respiratorowych – poinformował wojewoda małopolski Łukasz Kmita na poniedziałkowej konferencji prasowej.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie