Koronawirus. Znowu ponad 400 nowych zakażeń w Polsce. Kolejna ofiara śmiertelna w Małopolsce

Aż 425 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 19 kolejnych zgonów odnotowano we wtorek 5 maja 2020 roku. Liczba chorych na koronawirusa w Polsce wzrosła do 14431, a ofiar śmiertelnych – do 716. W Małopolsce mamy kolejną, 32. ofiarę śmiertelną epidemii – to 67-letnia mieszkanka Krakowa.

Wśród nowych ofiar śmiertelnych przeważają osoby starsze. Ale jest też 39-letnia kobieta z Warszawy. Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 67-letniej kobiety, mieszkanki Krakowa, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną jej zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 32.

Dobre wiadomości są takie, że po południu do statystyk doliczono aż 19 wyzdrowień w Małopolsce. To 12 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 13 do 74 lat. Wyleczeni pochodzą z Krakowa (6 osób), powiatu wielickiego (5), brzeskiego (3) oraz krakowskiego, bocheńskiego, suskiego, myślenickiego i tatrzańskiego (po 1 osobie). W sumie w Małopolsce mamy 307 ozdrowieńców.

Po południu biuro prasowe wojewody podało też, że mamy 5 nowych zakażeń. Wśród nowych chorych są 2 kobiety i 3 mężczyzn, w wieku od 27 do 59 lat, z powiatu myślenickiego (2), limanowskiego (2) i suskiego (1). Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 997 osób.

Ostatni raz tak duży wzrost nowych zachorowań w Polsce mieliśmy tydzień temu. Wtedy – 29 kwietnia – potwierdzono 422 przypadki zakażenia koronawirusem. Dziś było ich 425. To szósty najgorszy pod tym względem dzień w ciągu 2-miesięcznej epidemii w Polsce. Wczoraj i przedwczoraj nowych zakażeń było nieco ponad 300.

Jeśli najbliższe dni nie przyniosą poprawy, będzie to namacalny dowód, że za bardzo poluzowano obostrzenia, które miały zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. A epidemiolodzy ostrzegali, że rząd zbyt pochopnie zezwolił na masowe wychodzenie z domu, robienie zakupów w galeriach handlowych i uprawianie sportu.

GS

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Kosiniak-Kamysz w drugiej turze!

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie