Koronawirus w Małopolsce. Zakażony Andrzej Bargiel, 10 kolonii w kwarantannie

62 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w ciągu ostatniej doby w Małopolsce. Na Podhalu w kwarantannie jest 10 dziecięcych kolonii, na którymi opiekę sprawowała zakażona pielęgniarka. O tym, że ma COVID-19, poinformował znany himalaista Andrzej Bargiel.

Koronowian w Małopolsce wciąż daje się we znaki. Liczba chorych, a więc Małopolan z aktywnym koronawirusem, przekroczyła tysiąc. Teraz największe kłopoty są na Podhalu. 10 kolonii dziecięcych zostało objętych kwarantanną po tym, jak okazało się, że opiekująca się nimi pielęgniarka ma koronawirusa. Przebadano ok. 670 osób, na szczęście wszystkie wyniki są negatywne, ale dla bezpieczeństwa koloniści są w kwarantannie.

Andrzej Bargiel, znany polski i światowy zimowy sportowiec ekstremalny poinformował na Instagramie, że jest zakażony koronawirusem. „No i mnie dorwało…zrobiłem w weekend test i zdiagnozowano u mnie wirusa” – napisał. Zaznaczył, że czuje się dobrze, ale zaapelował o „poważne potraktowanie zagrożenia”.

W ciągu ostatniej doby w Małopolsce potwierdzono w sumie 62 przypadki koronawirusa, wyleczono 41 Małopolan. Liczba chorych, osób z aktywnym koronawirusem, wzrosła do 1009. W szpitalu przebywa 139 z nich.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie