Koronawirus. Mniej zakażeń i mniej testów. Dwie kolejne ofiary śmiertelne w Małopolsce

Dziś potwierdzono 285  nowych zakażeń koronawirusem. Tak mała liczba nowych przypadków była ostatnio tydzień temu i dwa tygodnie temu. Widać więc wyraźnie, że po każdym weekendzie koronawirusowe statystki są lepsze niż w innych dniach. Mniejsza liczba zakażeń to także efekt mniejszej liczby wykonanych testów na koronawirusa. Ale podobnie jak w poprzednich dniach odnotowano ponad 20 zgonów z powodu koronawirusa, w tym dwa w Małopolsce. Liczba ofiar śmiertelnych w naszym regionie wzrosła do 29.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś u wykryciu koronawirusa u 285 osób. Wczoraj  potwierdzono 344 nowe przypadki zakażenia, a przedwczoraj – 381.

27 kwietnia to kolejny poniedziałek, w którym przybywa mniej zakażeń niż w innych dniach tygodnia. W ciągu ostatniej doby wykonano tylko 7,2 tys. testów na koronawirusa. I efektem tego jest własnie spadek liczby nowych zakażeń.

Ale liczba zgonów z powodu COVID-19 rośnie podobnie jak w poprzednich dniach. Dziś do statystyk doliczono 27 kolejnych ofiar śmiertelnych. Od początku epidemii z powodu koronawirusa zmarły już 562 osoby. Wśród nowych ofiar śmiertelnych jest dwóch Małopolan. To dwóch mężczyzn z Krakowa w wieku 68 i 86 lat, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonów był COVID-19. Zmarli mieli choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 29.

Liczba zakażeń w Małopolsce wynosi 841, w Polsce zbliża się do 12 tysięcy. Dokładnie wynosi 11902. Jutro padnie więc kolejna granica, o której mówiły prognozy rozwoju epidemii w Polsce.

GS

Koronawirus w Krakowie. Test na koronawirusa bez wychodzenia z auta. Mobilny punkt przy Tauron Arenie

Najnowsze

Co w Krakowie