KORWiN apeluje do prezydenta Dudy

Partia KORWiN staje w obronie Marka Majchera – mężczyzny oskarżonego o „zamach krzesłem” na Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dziś przed rozpoczęciem trzeciej rozprawy, która odbyła się w krakowskim sądzie, Konrad Berkowicz z zorganizował odczyt petycję kierowaną do Andrzeja Dudy. Wiceprezes KORWiN domaga się w niej ułaskawienia dla Majchera. – Niedawno udowodnił Pan, że nie boi się korzystać z prawa łaski również wobec osób, które nie zostały jeszcze skazane prawomocnym wyrokiem. Prosimy, by nie wahał się Pan z niego skorzystać i w tym przypadku – przekonywał Berkowicz zwracając się do prezydenta Andrzeja Dudy.

Petycja trafiła już na biurko Andrzeja Dudy i została przekazana kancelarii prezydenta osobiście przez Janusza Korwin-Mikke. Działacze KORWiN do swej petycji dołączyli również podpisy 2,5 tys. osób, które chcą ułaskawienia Marka Majchera. W petycji czytamy: „Dziś liczymy na to, że będzie Pan stał na straży wolności słowa, prawa do manifestacji i zdrowego rozsądku. Jeden z protestujących, Marek Majcher, został podczas wspomnianego happeningu zatrzymany i oskarżony o usiłowanie dokonania zamachu na prezydenta”.

Warto przypomnieć, że do zdarzenia doszło 8 marca ubiegłego roku podczas spotkania prezydenta Komorowskiego z wyborcami. Marek Majcher postanowił nawiązać do słynnego wejścia prezydenta Komorowskiego na krzesło podczas jednej z zagranicznych wizyt i przyniósł przedmiot ze sobą na spotkanie z prezydentem. W pewnym momencie Marek Majcher uniósł krzesło i został zatrzymany przez ochronę prezydencką.

Mężczyzna został oskarżony o znieważenie prezydenta Bronisława Komorowskiego wulgarnymi słowami i próbę uderzenia go krzesłem podczas wiecu wyborczego.

(pt)

fot. iStock.com/Jason Morrisona

Najnowsze

Co w Krakowie