Kościół przenosi się do internetu? Spotkania przedmałżeńskie odbędą się online

Narzeczeni będą mogli wziąć udział w wideokonferencjach z księdzem i doradcą życia rodzinnego. Podczas wirtualnych spotkań będą omawiane tematy etyki małżeństwa, odpowiedzialnego rodzicielstwa czy wspólnej modlitwy. Zajęcia będą odbywać się w kilku grupach od poniedziałku do soboty. Cena katechez to 100 zł od pary. 

Archidiecezja Krakowska wyszła na przeciw narzeczonym, którzy będą mogli odbywać nauki przedmałżeńskie online. Rejestracja rozpocznie się 13 maja, a pierwsze spotkania zaczną się już 18 maja. Kursy przeznaczone są dla narzeczonych z Archidiecezji Krakowskiej, którzy będą zawierali małżeństwo w najbliższych sześciu miesiącach. 

Zajęcia w formie katechez to cztery spotkania wykładowe, które będą trwać 1,5 godziny. Pierwszą część wykładu będzie prowadzić ksiądz, a kolejną – doradca życia rodzinnego. Ponadto są także przewidziane trzy spotkania wykładowo-warsztatowe z doradcą życia rodzinnego. Wszystkie konferencje będą prowadzone na platformie Zoom. Cena katechez wynosi 100 zł od pary. 

Spotkania będą odbywać się w godzinach 19.30-21, od poniedziałku do soboty. Nie ma możliwości zmiany grupy. Zajęcia w formie katechez będą odbywać się w grupach dla maksymalnie 20 par, a spotkania w poradni będą przeznaczone dla maksymalnie 10 par. Istnieje możliwość indywidualnych konsultacji z doradcą życia rodzinnego. Świadectwa ukończenia katechez zostaną przesłane pocztą tradycyjną. 

Wszystkie szczegóły i zapisy znajdziecie tutaj

js

Zobacz także