Kościoły pracują dłużej niż zwykle. Przed nami Noc Konfesjonałów

Z myślą o wiernych, którzy z różnych powodów nie mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w dzień, konfesjonały będą otwarte w godzinach nocnych. „Noc konfesjonałów”” odbywa się w całej Polsce po raz 13. Do akcji przystąpiło kilka krakowskich parafii. 

Pierwsza Noc Konfesjonałów odbyła się 2 kwietnia 2010 roku o godz. 21:37 dla upamiętnienia Jana Pawła II. Do 13. edycji „Nocy konfesjonałów” dołączyło 213 kościołów w całej Polsce. Akcja ma umożliwić przystąpienie do wielkanocnej spowiedzi tym wiernym, którzy z różnych powodów nie zdążyli się wyspowiadać w standardowych godzinach pracy konfesjonałów. Według organizatorów akcji „Noc konfesjonałów” ma również zwrócić uwagę na duchowe przygotowanie się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych

 W Krakowie na całonocną spowiedź zaprasza w tym roku Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Parafia Miłosierdzia Bożego w Nowym Prokocimiu przy ul. Kurczaba. Nocne dyżury w konfesjonale prowadzone będą z piątku na sobotę. Do północy czynne będą konfesjonały w kościele św. Mikołaja przy ul. Kopernika (czwartek i piątek), kościele św. Szczepana przy ul. Sienkiewicza (czwartek i piątek), kościele Norbertanek na Salwatorze (piątek). Kościół Arka Pana w Nowej Hucie w czwartek i piątek zakończy dyżur spowiednika o 23:30.Kościół Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo przy ul. św. Filipa zaprasza z kolei na wczesnoporanny dyżur. Konfesjonały będą tam otwarte codziennie do piątku o 5:30 rano.

W tym roku inicjatywa odbędzie się w co najmniej 213 kościołach w całej Polsce, z czego najwięcej – 157, będzie otwartych do późnych godzin w Wielki Piątek.

(JS)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie