Kosmetyczne HITY i KITY. A produkty 3w1?

Musisz przeczytać

Które kosmetyki był najlepsze? A które nowości minionego roku nie przypadły do gusty? Przyszedł czas na wielkie kosmetyczne podsumowanie 2015 roku. Jak co roku w ofertach firm kosmetycznych pojawiają się produkty znakomite, warte zainteresowania i polecenia, przynoszące oczekiwane efekty pielęgnacyjne oraz takie, koło których, bez wyrzutów sumienia, możemy przejść obojętnie, mimo tytanicznej pracy marketingowców zachęcających nas do ich zakupu.  Jak odróżnić dobry produkt od tego, który tylko pięknie wygląda i celebryci pokazują nam jego walory? O tym przeczytacie w tekście międzynarodowego eksperta w dziedzinie kosmetologii, dr n. med. Izabeli Załęskiej*.

dr Izabela Załęska
dr Izabela Załęska

HITY 2015

Zacznijmy od produktów, które nie tylko zwróciły moją uwagę jako specjalisty ale również  jako kobiety. Układając ranking  wzięłam  pod uwagę także aspekt cenowy, bo nie sztuką jest wyprodukować znakomitość za cenę zaporową. Ocenione produkty są kosmetykami niezbędnymi  i pożądanymi w codziennej kosmetyce pielęgnacyjnej i upiększającej.

1. Paleta cieni Elipsa Oka – innowacyjna i niezwykle praktyczna. Może zachwycić nie tylko formą, ale także doborem kolorystycznym i wizualizacją makijażu. Brawo Glazel! Teraz każda kobieta z łatwością wykona piękny makijaż.

2. Linia H2O Infusion Yonelle – wprawdzie pojawiła się już w 2014 roku, ale dopiero w 2015 mogliśmy ocenić pełne efekty stosowania. Znakomita linia kosmetyczna, które dzięki zastosowaniu nanodysków bardzo(!) poprawia nawilżenie skóry (nawet do 100%). Produkty warte polecenia, za bardzo rozsądną cenę.

3. Long 4 Lashes – wreszcie skuteczna odżywka do rzęs za bardzo przystępną cenę. Podziękowania dla firmy Oceanic za świetny produkt dostępny dla każdej rzęsy po 3 miesięcznej kuracji wyglądają imponująco.

4. Sleeping Face Mask – to prawdziwe zaskoczenie roku. Dwa produkty: aktywna maska nawilżająca i aktywna maska korygująca spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Nie zawsze mamy czas aby profesjonalnie zadbać o skórę, a zawsze chcemy wyglądać pięknie. Nowoczesne formuły i odpowiednio dobrane składniki zapewniają codzienną pielęgnację na profesjonalnym poziomie.

5. Żel do mycia twarzy i pasta oczyszczająca z serii Liście Manuka – to dwa produkty firmy Ziaja, które mogłyby zawstydzić drogie linie oczyszczające do skóry tłustej i mieszanej. Doskonała jakość i wydajność, a do tego widoczne efekty regularnego stosowania, a zatem wszystko czego oczekuje klient kupując preparaty do pielęgnacji skóry.

KITY 2015

W tym roku na rynek trafiły również produkty nieudane. Najwyraźniej producentom zabrakło czasu na ich dopracowanie. Choć nie jest to wdzięczne, to taką wiedzę również powinnyśmy mieć.  Ze względów etycznych podaję ich ranking bez nazw konkretnych producentów:

1. Skarpety peelingujące – powracający temat w pielęgnacji stóp. Produkty znakomicie reklamowane, wzmacniające swoją pozycję na rynku, a niestety niosące za sobą ryzyko stosowania. Podrażnienie, stany zapalne czy nadwrażliwość skóry w obrębie stóp nie tak rzadko daje się we znaki konsumentom. Zdecydowanie odradzam stosowanie!

2. Preparaty ekspresowe tzw. koktajlowe – obiecujące natychmiastowe rezultaty pielęgnacyjne, które niestety równie szybko znikają. Pamiętajmy, że takie maseczki, kremy mogą być tylko uzupełnieniem pielęgnacji, a nie zastąpieniem codziennego dbania o dobrą kondycję skóry.

3. Produkty 2, 3 w 1 – tempo życia przekłada się również na nasz stosunek do pielęgnacji. Niestety dobrego wyglądu nie przyśpieszymy, możemy jedynie systematycznie o niego dbać. Wiem, wiem, oczekujemy coraz lepszych efektów, a wkładamy w pielęgnację coraz mniej wysiłku i czasu. Nie znam dobrych wielozadaniowych produktów, którymi coraz częściej zastępujemy dobrą etapową pielęgnację. Pamiętajmy, że to mogą być tylko wygodne kosmetyki na urlop, a na co dzień starajmy się wybierać preparaty ukierunkowane na konkretne działanie np. mleczko, tonik. Zupełnie jak z dietą: żywność prosta, a nie zakup zafoliowanych, gotowych dań.

dr Izabela Załęska
dr Izabela Załęska

dr Izabela Załęska

fot. (u góry strony): Random Retail via Foter.com

* Dr n. med. Izabela Załęska – międzynarodowy ekspert w dziedzinie Kosmetologii, specjalista z zakresu Kosmetologii Estetycznej i Medycznej. Wieloletni praktyk, trener, a także nauczyciel akademicki.  Adiunkt na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Koordynator kierunku Kosmetologia w PPWSZ w Nowym Targu. Pasje: sport, dieta,muzyka i macierzyństwo. E-mail: Izaleska@icloud.com

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca