Kradł pieniądze ze skarbony w krakowskim kościele. Zebrał niezły łup

Musisz przeczytać

Krakowscy policjanci zatrzymali rabusia, który kilkukrotnie włamał się do skarbonki znajdującej się w kościele w Borku Fałęckim. Ukradł z niej blisko 5 tys. złotych.

Pod koniec listopada policjanci zostali poinformowani, że ktoś kilka razy włamał się do skarbonki. Kryminalni podejrzewali, że w najbliższym czasie rabuś może ponownie planować włamanie, więc zaczęli obserwować ten rejon.

– 3 grudnia, około godziny 3 w nocy, policjanci  zauważyli mężczyznę wychodzącego z kościoła, który na ich widok rzucił się do ucieczki, ale szybko został przez nich zatrzymany. W trakcie przeszukania, kryminalni znaleźli przy 44-letnim mieszkańcu powiatu myślenickiego prawie tysiąc złotych. Jak się okazało, chwilę wcześniej ukradł on pieniądze z kościelnej skarbonki – informuje policja.

Mmężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu, gdzie przyznał się do pozostałych kradzieży. 44-latkowi przedstawione zostały zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca