Kradł, wyłudzał, oszukiwał i zastraszał…

Wymuszenia, kradzież, rozbój i użycie noża, w ten sposób Piotr D. z Krakowa próbował wzbogacić się na swoich znajomych. Szybko wpadł w ręce policji, a teraz odpowie przed krakowskim sądem. Mężczyzna wpadł jako poszukiwany za inne przestępstwa. Dokonał ich wraz z jedną ze swoich ofiar…

Piotr D. został poproszony przez swojego kolegę o pomoc w sprzedaży mieszkania, które odziedziczył. Za pomoc mężczyzna miał otrzymać 10 tys. złotych, ale w momencie znalezienia potencjalnego kupca, zażądał od swojego znajomego 30 tys. złotych i pod nieobecność swojego znajomego ukradł z jego mieszkania kolejne 10 tys. złotych.

Między mężczyznami doszło do licznych nieporozumień. W trakcie jeden z kłótni Piotr D. groził swojemu znajomemu nożem oraz młotkiem, którym uderzył ofiarę i ukradł jej 2,5 tys. złotych. Mężczyzna był poszukiwany także w sprawie innych przestępstw. Chodziło m.in. o dokonanie rozboju przy użyciu tego samego młotka, którym zaatakował swojego znajomego.

Piotr D. zastraszał swoją ofiarę także już po zatrzymaniu przez policję, gdy otrzymał dozór policyjny i zakaz kontaktowania się ze swoim znajomym. Zakazu jednak nie przestrzegał i kilkukrotnie groził swej ofierze śmiercią oraz gwałtem. Dodatkowo Piotr D. odpowiada również za wymuszenia popełnione na innej ofierze.

Mężczyzna odpowiadał już wcześniej za liczne rozboje i kierowanie gróźb karalnych do wielu osób. Teraz grozi mu od 3 do nawet 15 lat więzienia.

(pt)

Zobacz także