Kraków Airport nadal pobija rekordy!

Samolot linii Ryanair / fot. ATom.UK via Foter.com

W kwietniu 2017 roku krakowskie lotnisko obsłużyło 486 288 pasażerów – to o 17 % więcej niż w 2016 roku. W ubiegłym miesiącu odnotowano 3 904 operacje lotnicze (w sumie starty i lądowania) tj. o 9 % więcej niż w kwietniu 2016 roku.

– Tylko z nowych połączeń skorzystało w kwietniu ponad 25 tysięcy pasażerów. A najwięcej z nich, ponad 6 tysięcy pasażerów, skorzystało z oferowanego 6 razy w tygodniu połączenia eurowings do Düsseldorfu. Z kolei dużą popularnością cieszyły się połączenia easyJet do Francji (Lyon) i Wielkiej Brytanii (Londyn Gatwick) oraz tegoroczna nowość, połączenie: Ryanair do Portugalii (Porto). Na tych trasach samoloty latały wypełnione niemal do ostatniego miejsca – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

– Za nami Routes Europe, czyli największe forum lotnicze w Europie. Podczas kilkudziesięciu spotkań z przewoźnikami, przedstawicielami lotnisk i z firmami z branży lotniczej rozmawialiśmy o dalszym rozwoju siatki Kraków Airport, podnoszeniu jakości obsługi oraz promocji Krakowa i Małopolski – dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Od stycznia 2017 r. z krakowskiego lotniska skorzystało o 250 tysięcy pasażerów więcej (+19%) niż w roku ubiegłym, co przekłada się na liczbę niemal 1,65 mln pasażerów.

(ip)

fot. ATom.UK via Foter.com

 

Zobacz także