Kraków Airport pobiło rekord! Staś został 8-milionowym pasażerem lotniska!

8-milionowy pasażer / fot. Kraków Airport

Już od kilku tygodni Kraków Airport z niecierpliwością wyczekiwało 8-milionowego pasażera. Okazał się nim 10-letni chłopiec, którzy przyleciał z Miami z rodziną na święta do babci. Młody podróżnik został przywitany przez m.in. Andrzeja Adamczyka. Pasażer otrzymał również upominki. 

8-milionowym podróżującym z Kraków Airport okazał się 10-latek Staś Polak, który mieszka na stałe w Miami i przyleciał do Krakowa Polskimi Liniami Lotniczymi LOT z Warszawy na święta do babci z mamą i siostrą. Na krakowskim lotnisku 8 milionowego pasażera powitali: Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury, Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski oraz Radosław Włoszek – prezes Zarządu Kraków Airport.

– Polski rynek lotniczy bardzo dynamicznie się rozwija. Świadczą o tym znakomite wyniki portów lotniczych w całej Polsce. W związku z rosnącym rynkiem lotniczym w Polsce podjęliśmy decyzję o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dobra współpraca portów regionalnych i wielkiego hubu przesiadkowego zapewni dalszy dynamiczny rozwój kraju. Krakowskie lotnisko obsłużyło już 8 mln pasażerów w tym roku. To znacznie ponad milion więcej niż w 201 roku. Kraków Airport jest coraz mocniejszym silnikiem rozwoju Małopolski.  Jestem przekonany, że w kolejnych latach polskie lotniska będą biły kolejne rekordy – powiedział Andrzej Adamczyk.

– Serdecznie gratuluję krakowskiemu lotnisku dzisiejszego wydarzenia. To potwierdzenie znaczenia portu lotniczego Kraków-Balice dla polskiego i małopolskiego ruchu turystycznego. To zarazem dowód, że dalsze inwestycje w rozwój lotniska są konieczne i pożądane. Jedną z nich będzie zakup biometrycznych bramek ABC, o którym niedawno zdecydowaliśmy wraz z Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i administracji Krzysztofem Kozłowskim. Wobec coraz intensywniejszego ruchu pasażerskiego potrzebne są usprawnienia i te będziemy starali się wprowadzać – stwierdził Piotr Ćwik.

8-milionowy pasażer / fot. Kraków Airport

– Jesteśmy w wyjątkowym momencie w historii lotnictwa, na całym świecie coraz więcej ludzi wybiera tę formę transportu. Także w Polsce branża lotnicza rozwija się w błyskawicznym tempie, przed Kraków Airport kolejne wyzwania, konsekwetny rozwój siatki połączeń oraz realizacja zatwierdzonego na koniec 2018 r. Planu Generalnego.  Tym bardziej cieszy nas fakt, że Kraków Airport jeszcze w tym roku przywitał 8 milionowego pasażera, który dotarł na nasze lotnisko na pokładzie maszyny narodowego przewoźnika PPL LOT. Dzisiejszy sukces to wspólna zasługa pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy. To zasługa bardzo atrakcyjnego dla turystów czy przedstawicieli świata biznesu, kultury, nauki potencjału Krakowa i Małopolski – dodał Radosław Włoszek. 

Wszystkich pasażerów przywitano okolicznościowym tortem, a na 8-milionowego pasażera czekały dodatkowo niespodzianki: voucher do legendarnej krakowskiej restauracji Wierzynek – partnera programu Kraków Airport Loyalty, tablet od Kraków Airport oraz voucher od  PLL LOT, który wręczył Michał Czernicki – rzecznik prasowy PPL LOT.

Przez cały tydzień poprzedzający wydarzenie, pasażerowie mogli robić sobie także zdjęcia #PROSTOzKRAKOWA w dedykowanej fotobudce.

Zobacz także