Kraków będzie miał „cmentarz” dla zwierząt

Musisz przeczytać

Jest porozumienie na linii Kraków – Uniwersytet Rolniczy w sprawie budowy grzebowiska dla zwierząt. Dwa lata temu obie strony podpisały już list intencyjny w tej sprawie, teraz udało się dojść do końcowego porozumienia. Dzięki temu na terenie przy ul. Powstania Styczniowego, już niebawem powstanie pierwszy w Krakowskie cmentarz dla zwierząt.

– Dwa lata temu podpisaliśmy list intencyjny z Uniwersytetem Rolniczym, dziś zawarliśmy już umowę w sprawie budowy grzebowiska – powiedział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Inwestycja powstanie na terenach Uniwersytetu Rolniczego w Olszanicy, z dala od siedlisk ludzkich, ale z dobrą drogą dojazdową, którą wybudujemy. Mieszkańcy będą tam mogli znaleźć miejsce dla swoich pupilów, których często traktują jak członków rodziny – podkreślił Prezydent Krakowa.

Rektor Uniwersytetu Rolniczego zapewniał, że grzebowisko dla zwierząt powstanie z zachowaniem najwyższych standardów, dzięki czemu nie będzie ono w żaden sposób zagrażało mieszkańcom i środowisku. – Mamy do tego kompetentnych fachowców. Jak dotąd prowadziliśmy już badania geologiczne dla tego terenu, w przyszłości – już w trakcie eksploatacji grzebowiska – planujemy też monitoring wód gruntowych – zaznaczył rektor Uniwersytetu Rolniczego prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady.

Porozumienie to odpowiedź na apele mieszkańców Krakowa, którzy od kilkunastu lat domagali się budowy miejsca, gdzie mogą godnie pochować swoich czworonożnych przyjaciół.

(pt)

fot. W. Majka / www.krakow.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca