Kraków będzie rozdawał nową nagrodę. Łączna kwota to 50 tys. zł

Musisz przeczytać

Nagroda będzie przyznawana za szczególne osiągnięcia i wyróżniające działania na rzecz edukacji kulturowej i upowszechniania kultury oraz za inicjatywy sprzyjające rozwijaniu i podnoszeniu kompetencji kulturowych mieszkańców Krakowa – piszą urzędnicy.

Nowa nagroda „Animator Roku”  jest jednym z elementów krakowskiego Programu Edukacji Kulturowej realizowanego pod nazwą „Krakowski Archipelag Kultury”. 

– Miejski program powstał w odpowiedzi na głos środowiska wyrażony w badaniach przeprowadzonych na przełomie 2019 i 2020 roku na zlecenie miasta przez Małopolski Instytut Kultury. Badania pokazały, że w Krakowie bardzo potrzebne jest docenienie pracy animatorów i edukatorów kultury, umożliwienie im rozwoju, wymiany doświadczeń i podnoszenia kwalifikacji – argumentują urzędnicy.

Nagrodę mogą otrzymać zarówno osoby indywidualne, jak też instytucje.

– Szczególnie ważne będą działania odnoszące się do krakowskiego programu edukacji kulturowej, mające na celu wzmacnianie umiejętności czytania i interpretacji kodów kulturowych, a także wpływające na rozbudzanie potrzeby uczestnictwa mieszkańców w życiu kulturalnym i artystycznym miasta. Zależy nam także na docenieniu tych przedsięwzięć, które są ukierunkowane na poprawę jakości i standardów edukacji kulturowej. Liczymy, że nagroda przełoży się na jakość oferty programowej z zakresu edukacji kulturowej w Krakowie, efektywność podejmowanych programów oraz wzrost satysfakcji mieszkańców z uczestnictwa w kulturze – podkreśla Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Finansowana przez miasto nagroda będzie przyznawana w formie pieniężnej – łączna kwota do rozdysponowania to 50 000 zł (30 000 zł na nagrodę indywidualną oraz 20 000 zł dla podmiotów działających w sferze kultury).

 
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca