Kraków bez reklam i płotów? Konsultacje

Musisz przeczytać

Szpetne, wielkoformatowe reklamy znikną z krajobrazu Krakowa? Ogrodzone osiedla staną się ogólnodostępne? Elementy małej architektury zostaną ujednolicone? Przyjdź i się wypowiedź! Urząd Miasta Krakowa wydłużył konsultacje społecznej dotyczące zapisów w uchwale krajobrazowej.

Władze Krakowa, jako pierwsze w Polsce, opracowały nowe prawo dotyczące reklam czy grodzonych osiedli. Pomysły urzędników konsultowane są teraz z mieszkańcami.

Opinie i uwagi dotyczące koncepcji będzie można zgłaszać dwa tygodnie dłużej  niż pierwotnie planowano, a więc do 24 czerwca.

– Biuro Planowania Przestrzennego wychodzi tym samym naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Krakowianie będą mieli więcej czasu na zapoznanie się z koncepcją uchwały, mającej uporządkować ład i wygląd Krakowa – czytamy w komunikacie.

W ramach konsultacji, 7 czerwca odbędzie się debata z udziałem Elżbiety Koterby, Zastępcy Prezydenta ds. Rozwoju Miasta. Będzie to dyskusja medialna z udziałem mieszkańców w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. W późniejszym terminie odbędą się spotkania w dzielnicach.

Wszystkie informacje na temat uchwały krajobrazowej można znaleźć tutaj.

(ip)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca