Bezpłatne badania USG z programu „NIE nowotworom u dzieci” od Fundacji McDonalda

Musisz przeczytać

Od 20 czerwca, przez cztery kolejne dni, odbędzie się akcja badań w ramach programu  “NIE nowotworom u dzieci”. Lekarze radiolodzy na pokładzie mobilnej kliniki, składającej się z poczekalni, recepcji i dwóch gabinetów lekarskich, przebadają ponad 280 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Organizatorami akcji są Fundacja Ronalda McDonalda i Fundacja Globalworth.

Organizatorem bezpłatnych badań USG u dzieci w kierunku wykrycia ewentualnych nieprawidłowości narządów wewnętrznych jest Fundacja Ronalda McDonalda w ramach programu „NIE nowotworom u dzieci”. Jak informuje Marcin Węc z Fundacji, „badania są bezbolesne, bezpieczne i bezpłatne. Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy radiologów. Czas potrzebny na badanie to około 15 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wynik badania oraz ewentualnie poradę lekarską”

Badania potrwają od 20 do 23 czerwca, w mobilnej klinice fundacji, w której znajduje się poczekalnia-rejestracja oraz dwa gabinety lekarskie, wyposażone w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Ambulans stanie przy budynku Podium Park, al. Jana Pawła II 43 A.

fot. Fundacja Globalworth

W Polsce rocznie diagnozuje się ok. 1200-1300 nowych przypadków nowotworów u dzieci. Gdy dziecko choruje, dorośli są bardzo często zaskoczeni i bezradni. Pojawiają się pytania, co można było zrobić, aby zapobiec chorobie. Nowotwory u dzieci wykryte we wstępnej fazie rozwoju są w większości przypadków wyleczalne. Właśnie dlatego powszechna diagnostyka i profilaktyka to jeden z podstawowych sposobów na skuteczną walkę z chorobą.

Fundacja Globalworth przekazała Fundacji Ronalda McDonalda 32 tys. euro na przeprowadzenie badań dla najmłodszych w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W ramach badań, zostało przebadanych 287 dzieci w Warszawie oraz 301 dzieci we Wrocławiu. W Krakowie badaniem objętych będzie 280 dzieci.

Aby wziąć udział w badaniu, należy wcześniej zarejestrować dziecko, dzwoniąc pod numer 790 343 011 w dniach 13-14 czerwca 2022 roku w godz. 8.00-16.00. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona. Podczas badań zostaną podjęte wszelkie niezbędne środki w celu zapewnienia warunków dystansu społecznego i bezpieczeństwa zdrowotnego.

(JS)

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca