Blisko milion odprawionych pasażerów w kwietniu na krakowskim lotnisku

Ponad 925,8 tys. pasażerów obsłużyło w kwietniu lotnisko Kraków Airport. 

Wynik uzyskany w czwartym miesiącu 2024 roku był  o 37 proc. wyższy w odniesieniu do osiągniętego w tym samym okresie 2019 roku. W porównaniu z kwietniem ubiegłego roku był natomiast lepszy o 15 proc. Wówczas doliczono się  919 tys. podróżnych.

Łącznie od początku bieżącego roku w porcie stolicy Małopolski odprawiono 3 093 130 pasażerów. – Z radością obserwujemy, że letnia siatka połączeń krakowskiego lotniska cieszy się dużym uznaniem naszych pasażerów! Kwiecień jest w historii lotniska rekordowym miesiącem pod względem liczby obsłużonych pasażerów – podkreślił Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

– Ostatnie dane potwierdzają, że będziemy obsługiwać miesięcznie około miliona pasażerów i naszym celem jest powitanie w tym roku 10 milionowego pasażera. Wzrost ruchu pasażerskiego satysfakcjonuje, ale jednocześnie mobilizuje do jeszcze większej pracy nad dalszym rozwojem lotniska – deklaruje Włoszek.

Żeby przyspieszyć obsługę pasażerów przy kontroli bezpieczeństwa małopolski port jako pierwszy w Polsce uruchomił procedurę na zakup i zastosowanie dziesięciu sztuk specjalnych, nowoczesnych skanerów CT. Więcej o systemie pisaliśmy tutaj: 

Nowy system kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Balicach. Koniec z wyciąganiem płynów i elektroniki

 

Najnowsze

Co w Krakowie