Kraków chce zyskać miano miasta ekologicznego i przyjaznego mieszkańcom

Kraków ubiega się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”. Nie pierwszy raz stolica Małopolski chce zyskać miano miasta ekologicznego i przyjaznego mieszkańcom. W poprzedniej edycji tego konkursu Kraków zajął piąte miejsce.

„W zeszłorocznej edycji Kraków wyprzedził m.in. Lyon, Parma, Perugia, Sofia, Zagrzeb, Maribor, Murcia, Budapest, Pecs, Belgrad, a z Polski Katowice, Gdańsk i Poznań. Droga, którą rozwija się Kraków, została oceniona pozytywnie. To dało podstawy do tego, by ponownie ubiegać się o ten zaszczytny tytuł” – argumentują miejscy urzędnicy ponowny start w konkursie o tytuł Zielonej Stolicy Europy.

Konkurs jest inicjatywą 15 europejskich miast, które postanowiły docenić inne metropolie dążące do bycia przyjaznym dla środowiska i mieszkańców miejscem do życia. Nagroda trafia do miasta, które zobowiązuje się „do ciągłych i ambitnych celów w zakresie dalszej poprawy środowiska i zrównoważonego rozwoju oraz konsekwentnie osiąga wysokie standardy środowiskowe”.

„Miasta, które złożą aplikację w konkursie, zostaną ocenione w dwunastu kategoriach. Kraków w swoim wniosku wskaże plany na najbliższe lata, skupiające się na dążeniu do bycia miastem ekologicznym i przyjaznym dla mieszkańców” – podkreślają krakowscy urzędnicy. I zachęcają do wypełnienia ankiety, związanej z aplikacją Krakowa w konkursie o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2023.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie