Kraków dla Pokoleń: Dziś kolejna debata

Musisz przeczytać

Już dzisiaj o godzinie 18.00, w sali 203 w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się czwarta debata z cyklu Kraków dla Pokoleń. Tym razem analizie poddamy temat „Kraków dla naszych dzieci”. Wstęp na debaty jest wolny, spotkanie będzie transmitowane on-line.

Dyskusja na temat „Kraków dla naszych dzieci- najmłodsi inwestycją w przyszłość” będzie czwartym spotkaniem tego cyklu. Tym razem chcemy poznać opinie mieszkańców w zakresie zaprojektowania przyszłości naszym dzieciom i wnukom.

Podczas spotkania poruszone zostaną takie kwestie jak: czy przed nami tylko wyż demograficzny, jak mamy kształcić nasz dzieci, by w przyszłości nie miały problemu ze znalezieniem pracy, o jakich przyszłościowych kierunkach studiów już dziś powinny myśleć wyższe uczelnie, jak przywrócić renomę szkolnictwu zawodowemu, by nasze wnuki miały szansę korzystać z usług rzemieślników, outsourcing, wysokie technologie, branża turystyczna, a może czwarta droga, jaki inwestycje i jakich pracodawców chcemy widzieć w Krakowie, co po nas pozostanie dla przyszłych pokoleń – chmura danych, czy wielkie inwestycje.

W moderowanym spotkaniu głos zabiorą:

-Katarzyna Król Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu
-ks. Andrzej Augustyński, Przewodniczący Stowarzyszenia SIEMACHA
-Stanisław Banaś, Dyrektor Fundacji Ukryte Skrzydła
-Paweł Grabka, Prezes Fundacji Kształcenia Wypoczynku i Rekreacji
-Marta Tatulińska, Przewodnicząca Forum Rad Rodziców
-Tomasz Schimscheiner, Aktor filmowy i teatralny

Przypomnijmy, że projekt „Kraków dla Pokoleń” skierowany jest do wszystkich krakowian, bez względu na adres zameldowania, wiek czy status społeczny i jest odpowiedzią na wizję miasta Juliusza Lea, który był gospodarzem Krakowa w latach 1904–1918. To jemu zawdzięczamy hasło „Wielkiego Krakowa”. Podczas prezydenckiej kadencji Juliusza Lea uregulowano wiele spraw związanych z gospodarką komunalną w tym z transportem, kanalizacją, wodociągami.  Decyzje Lea zaważyły nie tylko na czasach mu współczesnych, ale sięgają naszych czasów. Projekt ma trafić do wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozmową o kierunkach rozwoju miasta. Wypowiedzieć się w tym temacie można zarówno w internecie, jak i podczas spotkań. Do tej pory w ramach projektu odbyły się trzy debaty: nt. „Nasz Kraków”, „Wielki Kraków” i „Kraków dla gości”.

(mm, krakow.pl)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca