Kraków. Kolejki do lokali wyborczych. Głosują głównie… starsi ludzie

fot. KRKnews

Kilkadziesiąt osób czeka w kolejce do głosowania w obwodowej komisji wyborczej numer 30 w Krakowie. Kolejki ustawiają się także w innych lokalach. – Ludzie wreszcie się budzą – mówi nam jeden z czekających na karty do głosowania. Wśród wyborców dominują zdecydowanie starsze osoby.

– Kolejka do urny do dobry znak – twierdzi pan Michał, którego spotkaliśmy w lokalu wyborczym numer 31 w Krakowie. – To świadczy o tym, że Polacy wreszcie zaczynają rozumieć, co to demokracja – wtóruje mu jego partnerka, pani Marta. – Ja już głosowałam w innej komisji, teraz poszliśmy na spacer, żeby mój narzeczony mógł oddać głos.

Nigdy wcześniej nie widziałem kolejki w lokalu wyborczym. A jak u was ?

Opublikowany przez Łukasz Wantuch Niedziela, 21 października 2018

Nasi rozmówcy to jedyni młodzi ludzi, których spotkaliśmy w dwóch lokalach wyborczych. Pozostali do głównie starsze panie i starsi panowie. Na oko… grubo powyżej 60-tki.

– Rzeczywiście brakuje nas, młodych – zauważa pani Marta. Podobne opinie znaleźliśmy także na portalach społecznościowych, gdzie ludzie nagminne wrzucają zdjęcia z głosowania.

– Ej, młodzi, gdzie jesteście – nawołuje jedna z internautek, pani Karolina. – Czy ludzie przed 50-stką nie mają prawa głosu? Bo u mnie w lokalu sami starsi wybory – relacjonuje pani Justyna.

Nie pozwól by inni decydowali za Ciebie. Twój głos ma taka samą wagę jak jego. On o tym wie, a Ty?

Opublikowany przez Marek Balawajder Niedziela, 21 października 2018

Lokale wyborcze czynne są do godziny 21.

(rg)

Zobacz także