Kraków kupił używane tramwaje dwukierunkowe

Musisz przeczytać

Do Krakowa trafił pierwszy z pięciu dwukierunkowych wagonów GT8S. Jak podkreśla MPK ich zakup „to jeden ze sposobów na zwiększenie liczby tramwajów z niską podłogą”

Tramwaj GT8S, który przyjechał właśnie do Krakowa  z Düsseldorfu, jest dobrze znany mieszkańcom wagony. W Krakowie kursuje ich już 28 sztuk. Pierwsze takie wagonu  trafiły do naszego miasta w roku 2009.

Trzy kolejne GT8S, które trafią do MPK, w najbliższych latach zostaną poddane gruntowanej modernizacji, dzięki której analogicznie jak wszystkie pozostałe kursujące już w Krakowie tego typu wagony, zyskają niską podłogę, klimatyzację oraz elektroniczny system informacji pasażerskiej.

fot. MPK Kraków

 – Pozostałe dwa wagony będą wykorzystywane jako źródło części zamiennych do już eksploatowanych dwukierunkowych tramwajów – dodaje MPK.

Tramwaje  mają długość ponad 26 m i ważą niemal 50 ton. Jednocześnie mogą przewieźć prawie 200 pasażerów. Zostały zbudowane przez firmę Duewag dla przedsiębiorstwa Rheinbahn. Ich najważniejszymi zaletami jest możliwość jazdy w dwóch kierunkach.

(JS) 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca