Kraków. Laureat Nobla opowie o post-pandemicznym świecie

Musisz przeczytać

Muhammad Yunus, wykładowca akademicki z Bangladeszu i zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla przed 14 laty będzie najważniejszym gościem Open Eyes Economy Summit.

Jest to inicjatywa skupiona wokół ekonomii opartej na wartościach społecznych oraz zrównoważonym rozwoju. Wydarzenie co roku gromadzi w Krakowie wybitne postacie z różnych dziedzin. Piąta edycja (17 i 18 listopada) będzie hybrydowa i będzie można uczestniczyć w niej wirtualnie za pomocą platformy streamingowej. W tym roku nie zabraknie ekspertów. Podczas dwudniowej imprezy spotkają się naukowcy, praktycy biznesu, artyści, aktywiści, samorządowcy oraz dziennikarze, aby rozmawiać o współczesnym świecie oraz wypracowywać rozwiązania problemów trawiących nasze społeczeństwa.

Open Eyes Economy Summit otworzy wystąpienie „No Going Back: Post-Corona Reconstruction Program” prof. dr hab. Muhammada Yunusa. Bangladeski wykładowca ekonomii to założyciel Grameen Banu, udzielającego mieszkańcom Bangladeszu niewielkich pożyczek na rozkręcenie drobnej przedsiębiorczości. Dzięki społecznej działalności Yunus został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla w 2006 roku.

Wśród gości Open Eyes Economy Summit znaleźli się też m.in. Irina Bokowa, była Dyrektorka Generalna UNESCO, Johannes Hahn – Komisarz KE ds. Budżetu i Administracji – oraz Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Gdańska.

– OEES to kongres ekonomiczny, jednak w XXI wieku oczywistością powinno być, że nie można debatować o finansach czy inwestycjach bez rzetelnej dyskusji o ekologii i środowisku, równości społecznej, edukacji czy nowych technologiach. Nasz świat to system naczyń połączonych – zarówno w skali mikro, jak i makro – podkreśla prof. Jerzy Hausner, przewodniczący Rady Programowej OEES.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca