Lubicie bawić się kolejkami? Nie może Was zabraknąć w Nowohuckim Centrum Kultury

W Nowohuckim Centrum Kultury, na powierzchni 700 metrów kwadratowych wystawcy z całej Polski zbudują miniaturowy świat – tory, lokomotywy, wagony, semafory, budynki stacji kolejowych. Opracują też punktualny rozkład jazdy, po czym uruchomią modele i wyobraźnię widzów, by ruszyć koleją żelazną w niezwykłą podróż. Wystawę makiet kolejowych w NCK będzie można oglądać przez trzy dni.

Na powierzchni 700 m² modelarze zbudują tory, ustawią na nich lokomotywy, wagony, przestawią semafory i dadzą sygnał, który uruchomi precyzyjnie wykonane modele i powiezie pasażerów w kieszonkową podróż.

Wystawa makiet kolejowych to święto wszystkich hobbystów, sympatyków kolei żelaznej i doskonała okazja, żeby popatrzeć z góry na odwzorowany w proporcjach świat.

Głównym elementem wystawy będzie makieta w skali H0 (1:87) o łącznej długości torów przekraczającej 130 metrów. Poruszać się będzie po niej ponad 50 pociągów pasażerskich i towarowych – zarówno historycznych, jak i współczesnych.

Wystawa będzie czynna trzy dni: 1 grudnia (piątek) w godzinach od 16 do 20, 2 i 3 grudnia (sobota, niedziela), od godziny 9 do 13 oraz od 14 do 18. W czasie trwania wystawy czynne będą stoiska specjalizujące się w sprzedaży modeli i akcesoriów kolejowych. 

Patrycja Bliska 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie